Poczta Polska, jako narodowy operator pocztowy, powinna być podmiotem obsługującym korespondencję instytucji publicznych, informują przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (MIB).

W rozmowie z agencją informacyjną ISB News najwyżsi rangą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa skomentowali obecną sytuację na rynku pocztowym.

"Doprowadziliśmy do sytuacji, że prywatny podmiot był przez dwa lata dostarczycielem korespondencji do sądów i prokuratur. Poczta Polska musi obsługiwać administrację państwową. Pokażemy rozwiązanie tego problemu" - powiedział wiceminister Kazimierz Smoliński podczas konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu 100 dni działalności resortu

"Czy możemy sobie wyobrazić, że Deutsche Post nie obsługuje administracji publicznej w Niemczech? Ja nie mam aż takiej wyobraźni" - dodał minister Andrzej Adamczyk.

W rozmowie z ISB News min. Smoliński przypomniał, że obecna sytuacja wynika z niewprowadzenia dyrektywy unijnej, która zakłada, że dostarczycielem korespondencji administracji publicznej powinien być operator wyznaczony.

"Dyrektywa może zacząć funkcjonować w ciągu pół roku" - powiedział minister Smoliński.

STRUKTURY ZZPP SZCZECIN